WWW.YERLIFORUM.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WWW.YERLIFORUM.Tk

***SİTEMİZDE SİGARA İÇMEK KESİNLİKLE YASAKTIR...!!!***

AnasayfaPortalliAramaKayıt OlLatest imagesGiriş yapGaleri

GS'DE BASKANLIK YARISI

2 posters
YazarMesaj
neco_pires
üye
neco_pires

GS'DE BASKANLIK YARISI Empty
MesajKonu: GS'DE BASKANLIK YARISI   GS'DE BASKANLIK YARISI Empty15/03/06, 06:09 pm

GS'DE BASKANLIK YARISI 2774byigitsardan0013itŞardan ayakta alkışlandı
Galatasaray'da kongre öncesinde gerçekleşen Olağanüstü Divan Kurulu toplantısında, yönetim kurulu listesini, 6 başkan adayından sadece Yiğit Şardan divan kurulu üyelerine sundu. Galatasaray Kulübü'nün başkanlığı için en genç aday olan Yiğit Şardan, 15 kişilik yönetim kurulunun 12'sini Divan'ın huzuruna sundu. Şardan, diğer 3 ismin de hazır olduğunu, ancak bazı birleşme düşünceleri yüzünden 3 koltuğun boş tutulduğunu açıkladı.

Yiğit Şardan'ın bu sunumu, Divan Kurulu'nda büyük alkış alırken, sarı kırmızılı kulübün efsane başkanı Selahattin Beyazıt, Şardan'ı ayakta alkışladı. Beyazıt, toplantının sonunda Yiğit Şardan'ın yanına giderek, genç adayı kutladı ve kendisini desteklediğini söyledi. Şardan'dan sonra kürsüye çıkan Canaydın'ın, kendisine ciddi rakip olarak gördüğü Yiğit Şardan'ın sunumu karşısında etkilendiği ve moralinin bozulduğu gözlendi.

GS'DE BASKANLIK YARISI 4844balpyalman0024zq
Sami Yen'i yıkar yenisini yaparız"
Galatasaray Kulübü başkan adaylarından Alp Yalman, herkes gibi kendisinin de içinde bulunulan durumdan memnun olmadığını söyledi. Galatasaray Lisesi'nde olağanüstü gündemle toplanan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Alp Yalman, Galatasaray'ın geleceğini konuşmak için geldiğini ifade ederek, "Fevkalade üzgün olarak söylüyorum ki, Galatasaray çeşitli operasyonlarla gelirlerinin yüzde 30 civarını kaybetmiş durumda. Göreve gelecek kişileri ciddi bir borç bekliyor. Sosyal tesislerin hiçbir tanesi üyelerin hizmetinde değil. Benim bıraktığım Galatasaray bu değildi. Ben de herkes gibi kulübümüzü bu halde görmekten memnun değilim" dedi.

İçinde bulunulan durumda öncelikle banka borçlarının yapılandırılması gerektiğini ifade eden Yalman, "Bununla ilgili kullanılacak enstrümanlardan biri Riva arazisidir ve çalışmalar sürüyor. Neticelerini Nisan ayının ortasında göreceğiz. Ama kaybedilenler içinde sadece banka borçları yok. Sporculara, personele, her tarafa borcumuz var. Galatasaray'da idareci olacak insanlar mali yükümlülükle karşılaşacaklar. Eğer ben bu mali yükümlülüğü hesap ederek, altından kalkacağımı söyleyemezsem buraya gelebilir miydim, bu mümkün mü?" diye konuştu.

"ÖNCELİK STAT"
Alp Yalman, Galatasaray'da öncelikle stadın tamamlanması gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Önümüzdeki yol haritamızda yapılması gerekenler içinde öncelikli olarak stat var. Riva arazisi ve diğer gayrimenkullerin kullanılması da gerekli. Stadımızı yıllardır yapmaya çalışıyoruz. Bu stat bir an evvel yapılmalı. İki ihtimal var. Birincisi Seyrantepe ama bu konu çok kolay durmuyor. Galatasaray'ın vaktini ve parasını alacaksa Ali Sami Yen'in yerine yenisini hemen yaparız. Bunun için gerekli tüm krediler hazırdır." Yalman, sosyal tesislerle ilgili çalışmaları bir an önce tamamlayacağının sözünü verirken, Galatasaray Adası'nı da Ünal Aysal'ın geri vermesi halinde 1,5 ay içinde kullanılır hale getireceğini ifade etti.

"SADECE FUTBOL KULÜBÜ GİBİ DURUYORUZ"
Yalman, Galatasaray'ın yalnızca futbol kulübü gibi durduğunu söyleyerek, "Futbol dışında da Galatasaraylılığı ortaya koyan branşlar var. Hiç düşünebiliyor musunuz ki, sporcusuna hangi branş olursa olsun gerekli maddi katkıda bulunmakta zorluk çeken bir kulübün inandırıcılığı ne kadardır. Kaybedilen şeylerden biri de bu inandırıcılıktır. Bunlar benim de sizin de Galatasaray ile bağdaştıramayacağınız kavramlar" şeklinde konuştu.

"200 MİLYON DOLAR SAVRULDU"
Galatasaray'ın yaşadığı ekonomik krizin tablosunu çizerken, "Savrulan paralar var" ifadelerini kullanan Yalman, "Takriben 200 milyon dolar civarı bir para neredeyse sokağa atılmıştır. İçinde bulunulan durumun çok kolay bir izahıdır bu. Ama Galatasaray'ın bunların altından rahatlıkla kalkabileceğini söylemek için buradayım. Bu problemlerle daha önce de karşılaştım. Söz verdiğini yapan bir insanım ve yapamayacağımı da söylemem" dedi.

BİRLEŞME ÇAĞRISI
Konuşmasının son bölümünde yine birlik çağrısı yapan Alp Yalman, "Size hala yitirmediğim umudumdan söz etmek istiyorum. Galatasaray'ın böyle bir durumdayken en fazla ihtiyacı olan şey birlik, beraberlik, kenetlenmek ve dosta düşmana Galatasaraylılığın ne olduğunu göstermektir. Bir şekilde gücümüzü de birleştirip, imkanlarımızı ve kafalarımızı biraraya koyarak, Galatasaray'ı özlenen yere götürme ümidimi hiçbir zaman yitirmedim. Bekliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

GS'DE BASKANLIK YARISI 8310bsemihhaznedaroglu0013rt
Ben istemedim, onlar beni istedi"
Galatasaray Kulübü'nde, olağan genel kurul toplantısı öncesi başkan adayları programlarını açıklarken, adaylardan Semih Haznedaroğlu, başkan adaylığını talep etmediğini, talep edildiğini söyledi.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Haznedaroğlu, geçmiş günlerde ileri gelen Galatasaraylıların biraraya geldiğini ve toplantı yaptığını hatırlatarak, "Ben konsensüs adayıyım. Tek liste olmazsa bir konsensüs oluşmazsa Galatasaray'a hizmet etmek çok zor olacak"dedi.

Kendisine bir misyon verildiğini ifade eden Semih Haznedaroğlu, şöyle konuştu:
"Bu kurul tarafından, kıymetli Galatasaraylılar tarafından, beraber çalışacak başkan deyin, gölge başkan deyin, kukla, Hacivat deyin, ne derseniz deyin ama bana bir misyon verdiler. Bana sen icraatçı olacaksın dediler. Durum öncekilere benzemeyen bir durum. Yoksa başkanlığa aday olmak aklımdan geçmiyordu. Divan başkanlığı bir payeydi. Konsensüs için çalışmalar yapıldı. Neticede olmadı. Allah Galatasaray'a kuvvet versin. Eğer bu sistem olursa da 10 gün var, bu sistemi oylayacaksınız. Beni de oylarken, bu misyonu icra eden olarak oylayacaksınız. Şu anda bekliyorum. Olur ya da olmaz, gönül arzu ediyor ki Galatasaray bu imkanları kaçırmasın. Ben talep etmedim, beni talep ettiler. Bunu vazife olarak değerlendiriyorum."Başkan adayı Haznedaroğlu, kimseyi eleştirmek istemediğini kaydederek, "Ama Ünal Aysal gibi bir Galatasaraylı kaçırıldı. Diğer ağabeyler, arkadaşlar sahip çıkmadı"dedi.
Galatasaray camiasının mutlaka başarı yolunu ve problemlerini çözme yolunu bulacağını savunan Haznedaroğlu, Ünal Aysal'ın kendisine gönderdiği mektubu okudu.

Haznedaroğlu, Aysal'ın mektubunda elinden geldiğince kulübe destek verdiğini ve hisseler konusunda iyi niyetli hareket ettiğini söylerken, mektup üyeler tarafından alkışlandı.

Mektubu okuduktan sonra konuşmasını sürdüren Haznedaroğlu, "Ünal Aysal bu ocaktan çıkmıştır. Bu arkadaşımıza sahip olduğumuz takdirde, Galatasaray için bir potansiyeldir. Ben buna inandığım için objektif bir şekilde size mektubu okudum"diye konuştu.

BORÇLARA ÇÖZÜM
Semih Haznedaroğlu, borçlar konusunda çözüm yöntemleri konusunda üyelere bilgi verdi. Haznedaroğlu, kulübün son 10 yılda, 95 milyon dolarlık borçtan dolayı faiz ödediğini belirterek, "2005 ciromuz 95 milyon dolar. Bankalar tarafından sağılıyoruz. Bankaların kontrolünde herhangi bir Riva değerlendirmesi ya da gayrimenkul değerlendirmesi size pek hayır getirmez. Bankalar önce kendi gelirlerini düşünür. Galatasaray'ın acil borçları var. Arka kapılarda hiç ummadığınız borçlar çıkabilir. Bunlar için sıcak para gerekir. 35-45 milyon dolar arasında hatta sıkıştırdığınızda daha fazla para bulunabilir"şeklinde konuştu.

Semih Haznedaroğlu, futbol takımı konusunda çok hassasiyet yaşandığını vurgulayarak, "Şampiyon olmasak da birkaç yıl orta sıralarda olabiliriz düşüncesi doğru değil. Futbolda alınacak başarı gelirleri artırır. Konsensüs arayışında olan arkadaşlar bana muhakkak "Senin döneminde stat projesi başlayacaktır' şeklinde söz verdiler. Riva projesini serbest iradeyle gerçekleştirmek daha doğru. Basketbol takımı da şamar oğlanına döndü. Bu Galatasaray tarihine ihanettir"diyerek sözlerini tamamladı.

GS'DE BASKANLIK YARISI 7786byilmaztokoz0014kh

Toköz: "Hala adayım"
Başkan adaylarından Yılmaz Toköz ise gazetelerin yazıldığı gibi adaylıktan çekilmediğini, hala aday olduğunu söyledi.

Toköz, yaptığı renkli konuşmada, sonuna kadar yarışın içinde olduğunu belirterek, "Öldürürlerse mecburen olmaz. Bu yarışı yine birilerine bırakır mıyım bilmiyorum. Kararımı son gün vereceğim"dedi.

Yılmaz Toköz, borçlardan da korkulmaması gerektiğini vurgulayarak, "Kulübün 500 trilyon liralık taşınmazları var. Riva projesi Kemer Country şeklinde gerçekleştirilebilir. Aynı şeyi Florya'da yapabiliriz. Galatasaray Adası'nı da Dubai'deki otel gibi yapabiliriz. Ayrıca listem hazır. Şu anda listemde Muammer Ekonom, Çetin Kumbasar, Vedat İrden var. Sporcu kişiler de olacak. Diğerlerini açıklamayacağım, yoksa başkaları alır"diye konuştu.
m-style
Aday üye
m-style

GS'DE BASKANLIK YARISI Empty
MesajKonu: Geri: GS'DE BASKANLIK YARISI   GS'DE BASKANLIK YARISI Empty24/03/06, 05:11 pm

Sardan daha genc olsada baya bir oy alacaktir ama bence olamayacaktir. febenin istedigi gibi Canaydin yine baskan olacaktir.

GS'DE BASKANLIK YARISI
1 sayfadaki 1 sayfası