WWW.YERLIFORUM.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WWW.YERLIFORUM.Tk

***SİTEMİZDE SİGARA İÇMEK KESİNLİKLE YASAKTIR...!!!***

AnasayfaPortalliAramaKayıt OlLatest imagesGiriş yapGaleri

All-star'in Ardindan

4 posters
YazarMesaj
Killer_Turk
üye
Killer_Turk

All-star'in Ardindan Empty
MesajKonu: All-star'in Ardindan   All-star'in Ardindan Empty23/02/06, 07:26 pm

Aylardır beklenen All-Star organizasyonu pazar gecesi Doğu'nun Batı karşısındaki 120-118'lik galibiyetiyle sonuçlanırken üç gün boyunca sunulan basketbol ziyafeti maalesef bitti.

İlk olarak Çaylaklar ile ikinci yıl maçına değinmek istiyorum; Bildiğiniz gibi ikinci yıl oyuncuları, (sophomore) Andre Iguodala'nın müthiş oyunu ve smaçları ile karşılaşmadan 106-96 ile galip ayrılmasını bilmişti. Iguodala da attığı 30 sayıyla (bunun 24'ü ikinci yarıda) maçın MVP ödülüne ulaşarak ertesi gün katılacağı smaç yarışmasındaki rakiplerine de gözdağı veriyordu.

Şut yarışmasında San Antonio takımı Tony Parker, Steve Kerr ve Kendra Wecker (San Antonio Silver Stars) 25.1 saniyede bütün şutları sokarak Houston Rockets, Los Angeles Lakers ve geçen senenin şampiyonu Phoenix Suns takımını geçerek ödüle ulaştı.

Yetenek yarışmasında ise Steve Nash şoku yaşandı. Geçen senenin şampiyonu ve herkesin favorisi Nash, Chris Paul'un ardından ilk turda 52.8 saniyede atışlarını tamamlayınca elenmesi kaçınılmaz oldu. Finalde karşı karşıya gelen Wade ve James arasında tatlı bir rekabet yaşanırken Wade, James'in yaklaşık 7 saniye önünde 26.1'lik süre ile ödülün sahibi oldu.

Üçlük yarışmasında Dallas'ın çok yönlü oyuncusu Dirk Nowitzki, finalde Ray Allen (15) ve Gilbert Arenas'ın (16) önünde (18) sayıya ulaşarak 2006 üçlük yarışmasının birincisi oldu.

Gecenin en çok merak edilen organizasyonu olan smaç yarışmasında ise Nate Robinson ve Andre Iguodala şov vardı. Hakim Warrick ve geçen senenin şampiyonu Atlantalı genç Josh Smith ilk turda elenirlerken, son yıllardaki en çekişmeli smaçlara sahne olunacak final müsabakası ise muhteşemdi. Robinson'ın 1986 smaç şampiyonu Spud Webb üzerinden yaptığı smaç akıllara durgunluk verirken, Iguodala'nın kendi attığı topu arkasından geçirerek yaptığı smaç ile Iverson ile birlikte topu panyanın arkasına atarak yaptığı ters smaç muhteşemdi. Ama iki yıldızın puanları aynı olduğu için uzatmalara gidilen müsabakada, finalde Robinson'ın yaptığı smaç 47 puan alınca şampiyon 1.75'lik Knicksli gard oldu.
Bana sorarsanız Iguodala haketti derim. Ama Nate'i biraz küçümsediği için ödüle ulaşamadığını düşünüyorum. Kendisi kesinlikle Nate'den daha iyi bir atlet...

Son olarak All-Star maçına değinerek bu dosyayı kapatmak istiyorum... Maçtan önce bir arkadaşımla Doğu'nun kazanacağına dair bahse girmiştim. Kendisiyle maçı birlikte izleme şansımız oldu. Doğu'nun 21 sayı geriye düştüğü zaman bile bu inancımı kaybetmemiştim ve sonuçta da 122-120 kazandılar. İlk yarıya değinirsek pek zevk aldığımı söyleyemem. Ama ikinci yarıda Chauncey Billups'ın Doğu'yu orkestra şefi gibi yönetmesi ve atletik gardlarla 21 sayılık farkı kapatıp öne geçmeleri gerçekten takdire değerdi.

Doğu kazandığı ve LeBron'da 29 sayı ve 6 ribaunt ürettiği için maçın MVP'si seçildi. All-Star'larda en genç MVP seçilen oyuncudur kendisi (21 yaş 55 gün) Bana sorarsanız Tracy McGrady bu ödülü haketti. Zaten Batı kazansa büyük ihtimalle ödül kendisine gidecekti. Ya da Doğu'dan Billups 15 sayı, 7 assist ve 4 ribaunt ile ödüle layık görülebilirdi. LeBron'ın, MVP için kendine oynadığını ve takımını sabote ettiğini düşünüyorum.

Sonuçta 55. All-Star organizasyonu akıllarda kalan smaçlar, şovlar ve güzellikler ile son buldu. Darısı 2007 yılında Las Vegas'ta yapılacak olan organizasyona...

Bonzi Denver' a mı gidiyor?
[img=http://www.superspor.com/images/yazar/yazilar/1389_bonziwells001.jpgc]
NBA'de transfer sezonu 23 Şubat'ta kapanacağından takımlar hararetli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Denver Post'un haberine göre, Nuggets Sacramentolu Bonzi Wells'in peşinde. 1.96 boyundaki şutör gard için Denver, Earl Watson ve Voshon Lenard'ı Sacramento'ya öneriyor.

Bu arada yıllık 8 milyon dolar alan Bonzi'nin sözleşmesi yazın sona erecek ve yıldız oyuncu serbest kalacak...

Diğer konuşulan senaryo da; Denver-New York-Orlando arasında... Nuggets forveti Nene Orlando'ya yollanırken, Watson Knicks'e, Francis ise Denver'a gideceği NBA kulislerinde konuşulanlar arasında...

Colangelo araştırmalarını sürdürüyor!
ABD Milli Takımı Genel Direktörü Jerry Colangelo son günlerde oyuncu seçimleri için bir hayli çalışıyor. Shaquille O'Neal ise son düşündüğü isimlerden. Kendisi ile görüşme yapan ve olumlu yanıt aldığını belirten Colangelo "Shaq ile görüştüm. Kendisi beni 1-2 hafta içerisinde arayacak" dedi.

Colangelo, Hamilton ve Prince ile görüştüğünü fakat iki oyuncunun da NBA finali oynayacaklarını öne sürerek kadroda yer alamayacaklarını belirttiklerini söyledi.

Ayrıca Colangelo, bu hafta içerisinde Paul Pierce ve Bruce Bowen'dan olumlu yanıt aldığını, Dwight Howard ile de görüşüp genç oyuncuyu ikna edeceğini belirtti.

Bu arada kadro için seçilecek 22 oyuncu, 1 Mart'ta Phoenix'te düzenlenecek basın toplantısında açıklanacak.

Shaq'tan Francis'e taş!
Heat'in dev pilotu O'Neal, Orlandolu Dwight Howard'ın gelişimini değerlendirirken Steve Francis'e de ufaktan gönderme yaptı. Pazar günü All-Star maçından önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Shaq konuyla ilgili olarak "Steve Francis, Orlando'da oldukça Howard istediği potansiyele bir türlü erişemeyecek. Çünkü Francis top elinde olduğu zaman kendisinden başka hiç kimseyi düşünmüyor. Böyle olunca da Dwight istediği şeyleri sahaya yansıtamıyor" şeklinde konuştu.
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 339

MesajKonu: Geri: All-star'in Ardindan   All-star'in Ardindan Empty23/02/06, 10:20 pm

bu kadar yazı yazmışsın yada alıntı yapmışsın ama insan bir iki resim koyar youw bu ne
http://forumtr.zikforum.com
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 339

MesajKonu: resimler   All-star'in Ardindan Empty23/02/06, 10:22 pm

buyrun resimleride ben ekliyim bari pirat
All-star'in Ardindan Jordan_370_87dunk
All-star'in Ardindan Nba-all-star
All-star'in Ardindan Nball_jordan
All-star'in Ardindan 2004-NBA-Rookie-All-Star-Team--C10121509
http://forumtr.zikforum.com
Painkiller_demon_pk
Moderatör
Painkiller_demon_pk

MesajKonu: Geri: All-star'in Ardindan   All-star'in Ardindan Empty24/02/06, 10:28 pm

bravo yiğit tam bir adminsin ha
k_met
Moderatör
k_met

MesajKonu: Geri: All-star'in Ardindan   All-star'in Ardindan Empty03/03/06, 06:24 pm

admine tsk ler resımler olmasa metın okunmuyo
Painkiller_demon_pk
Moderatör
Painkiller_demon_pk

MesajKonu: Geri: All-star'in Ardindan   All-star'in Ardindan Empty03/03/06, 07:32 pm

k_met demiş ki:
admine tsk ler resımler olmasa metın okunmuyo

haklısın memet
k_met
Moderatör
k_met

MesajKonu: Geri: All-star'in Ardindan   All-star'in Ardindan Empty10/03/06, 07:36 pm

yanı baba sek gıtmıyo

All-star'in Ardindan
1 sayfadaki 1 sayfası